Chilli dárky

Marně přemýšlíte nad dárkem k narozeninám, svátku, svatbě nebo pod vánoční stromeček pro někoho z rodiny, kamarádů či známých? Chcete být originální a zároveň dopřát obdarovanému nějaký zážitek? Pokud alespoň tušíte, že má rád ostřejší chuť, je to jednoduché. Poohlédněte se po Chilli dárcích, neotřelá pikantnost bude zážitkem vskutku nezapomenutelným. Chilli a ostrá chuť vůbec je doménou spíše mužů, ale najde se i mnoho žen, které takový dárek bezpochyby ocení. Volit můžete z bohaté nabídky možností a záleží tak jen na vašem výběru podle příležitosti, k níž je dárek určen, a povaze obdarovaného.

 

Chilli omáčky

Je-li oslavenec milovníkem garden party a grilování, není nic lepšího než darovat mu kvalitní a chuťově vyváženou chilli omáčku, díky které bude u svého grilu za hvězdu. Nebo mu dopřejte rovnou luxus výběru ze sady různorodých chutí. Chilli omáček existuje na trhu takové množství, že určitě nebudete mít problém dát dohromady chutě celého světa.

 

Chilli koření

I tady se nabízí skvělá možnost namíchat dárkový balíček různých druhů koření. Vybírat můžete podle jejich pálivosti od mírně pikantních papriček až po odrůdy s pálivostí před jeden milion SHU. Koření se dělí také podle různého původu, barvy či aroma. Připravte tedy oslavenci například pikantní výpravu kolem světa, od Maďarska, přes Mexiko až do Indie, a to vše v jeho kuchyni. Třeba vás rád vezme s sebou.

Chilli dárky 1

 

Sušené chilli papričky

Dárek je to možná na první pohled nevzhledný, ovšem o to chutnější. Koření je totiž vždy nejlepší čerstvě namleté nebo rozdrcené a platí to i o chilli. Sušené papričky se dají použít do polévek, sals, k masu nebo do omáček, prostě jak je libo.

 

Chilli olej

Tento gurmánský doplněk bude také jistě oceněn. Extra panenský olivový olej, v němž jsou louhovány pálivé papričky, například Bhut Jolokia, dodá pikantní chuť zeleninovému salátu i masu. Olej s chilli papričkami se dá použít mnoha způsoby a každý bude jedinečný. Skvělé jsou také chilli papričky naložené v oleji, tady nejde o olej jako dochucovadlo, ale samotné papričky.

 

Chilli čokoláda

Udělá radost každému, kdo má rád sladké a zároveň si s chutí dopřává pikantní jídla. Ale chybu neuděláte, ani když si nejste jistí, zda pálivé je pro dotyčného nebo dotyčnou tím pravým. Chilli koření s čokoládou je tak dokonale sladěným spojením, že okouzlí prakticky každého. Darujte chilli čokoládu jako malou pozornost nebo třeba jako součást chilli dárkového balíčku.

 

Chilli medvídci

Víte, že váš oslavenec zrovna neholduje čokoládě, ale zato nedá dopustit na gumové medvídky? A slyšel už někdy o tom, že se vyrábí i s přídavkem chilli? Možná právě to bude pro něj ten pravý dárek.

 

Chilli marmeláda a med

Zůstaňme ještě chvíli u té sladké chuti. Marmeláda nebo med s přídavkem chilli bude natolik netradičním dárkem, že jistě nezůstane dlouho ležet ladem. Sladkost pochutin je perfektně vyvážena pálivou chutí, která se objeví vzápětí. Možná obdarovaný neodolá rozdělat skleničku ještě na oslavě a i vy tak budete mít příležitost ochutnat, jakou lahůdku jste vlastně vybrali.

Chilli dárky 2

Grow it chilli papriky

Zahrádkáři a pěstitelé nemusí být při výběru dárku takovým oříškem, jak by se mohlo zdát. Zvolte pro ně sadu na pěstování chilli, takový dárek bezpochyby potěší každého, kdo rád pěstuje kytičky a jiné rostlinky. Sady Grow it jsou velmi populární a mezi rozšiřující se nabídkou už nechybí ani chilli papričky. Sada Grow it obsahuje vše potřebné pro vypěstování pěti druhů chilli papriček, od semínek, přes květináčky až po hnojivo. Balení obsahuje také návod k použití, které jednoduché. Obdarovanému stačí věnovat rostlinám trochu péče a za několik měsíců se bude těšit ze své vlastní úrody.

 

Kosmetika s chilli

Odbočíme teď trochu od pojídání chilli a poohlédneme se po mazání. Chilli je totiž využíváno i v kosmetice, protože dokáže prokrvovat pokožku, omlazovat ji a vůbec působí blahodárně. Jestliže hledáte dárek pro ženu, mohla by být kosmetika s chilli tou pravou volbou. Používá se například v krémech a tělových mlécích proti celulitidě, jen pozor, aby si to obdarovaná nebrala příliš osobně. Vyrábí se ale také třeba masti proti bolesti svalů a kloubů, což by mohly ocenit i starší generace.

 

Chilli dárky nabízí ideální příležitost, jak udělat radost a být přitom opravdu originální. Nekonečná šíře kombinací umožňuje namíchat dárkový balíček přesně podle vašich představ. Vždyť vy nejlépe víte, co chcete svým dárkem říci.